Olvasási idő: 2 perc
A sör először a 17. században bukkan fel Japánban. Érdekesség, hogy a külföld elől 1603 és 1865 között szigorú bezártságban élő Japán, a hollandokkal mégiscsak kereskedett és a hollandok jóvoltából sör is felbukkant Japánban, ahol a kikötővárosokban, a szomjas holland tengerészek számára sörcsarnokokat nyitottak. Ezeket persze a japánok nem látogathatták.
A szigorú bezártság 1865-ben megszűnt és ahogy Japán nyitottabbá vált a külkereskedelemre, más országok is elkezdték exportálni a szigetországba. Természetesen megérkeztek az angol sörök is. A Bass Pale Ale és a Bass Stout pedig a két legnépszerűbb márka lett a század végére.
A sör hamar népszerű lett és 1869-ban egy Rosenfeld nevű férfi nyitotta meg Japan Brewery néven az első japán sörfőzdét Yokohamában. A következő, sokak által elsőnek tekintett sörfőzdét, a norvég származású, amerikai Villiam Copelandre alapította. A Copeland's Spring Valley sörfőzde 1870-ben nyílt meg, de néhány évnyi siker után 1884-ben csődbe ment. Szerencsére azonban a helyén 1888-ban egy új sörfőzde kezdte el működését és az új tulajdonos Kirin néve árulta a sörét.
Az első japán tulajdonú főzdét Kaitakushi Sörgyárat egy Németországban tanult sörfőző Seibei Nakagawa vezette 1886-ig, amikor eladták és a Sapporo nevet kapta. Az Osaka Beer Brewing Company-t, amelyet később a legkelendőbb Asahi (felkelő nap) söréről neveztek át, 1889-ben alapították. Ezek lettek Japán legnagyobb sörfőzdéi, amelyek a német és az amerikai minták alapján, Japánban egyeduralkodóvá tették a lager sört.