Olvasási idő: 2 perc
Hogy milyen felmérések alapján vélekedett a frakcióvezető úgy, hogy az emberek, akik öt perccel este tizenegy előtt még békésen üldögéltek a sörük mellett valamelyik szórakozóhelyen, tíz perccel később megvadulnak, és nekiállnak megszegni a szórakozóhelykre vonatkozó járványügyi szabályokat?
De milyen szabályokról van is szó?
Mi a magunk részéről arról tudunk, hogy a szabályok kizárólag a tulajdonosra, az üzemeltetőre és a személyzetre vonatkoznak. Azaz magyarán Kocsis Máté gyaníthatóan arra céloz, hogy a túlzott alkoholfogyasztástól gátlásukat vesztett vendégek, nem fogják tartani egymástól a másfél méter távolságot, nem fogják viselni a maszkot és nem fogják rendszeresen használni a kézfertőtlenítőt sem.
Ja, hogy ezeket délután sem tartották be, mert ezt számukra semmi nem írta elő? Mindez nem számít. Valahol ahol az ilyen rendeleteket hozzák, valaki gondolt egyet és haasára ütve, huszonhárom órában határozta meg azt az időpontot, amikor már nem csak a nemzetközi helyzet fokozódik, hanem a vendégek megfertőződésének veszélye is.
A kötelező tizenegyes záróra a vendéglátóhelyek tíz százalékát sújtja, körülbelül ennyi azok aránya, akik eddig az éjszakába nyúlóan is nyitva tartottak. Ezek azonban a forgalmuk nagy hányadát pont az éjszakai órákban csinálták meg, vagyis a rendelettel a kormány – nagy valószínűséggel – nem egy és nem is két vendéglősnek küldte el a selyemzsinort.
Azoknak a vendéglátásban dolgozóknak, akik a legnagyobb vesztesei a járványhelyzetnek, akiknek a veszteségeit semmilyen módon eddig sem kompenzálta a kormány, holott az ő helyzetük, a turizmus lenullázódása miatt, tán még nehezebb, mint mindazoknak, akik elvesztették a munkákjukat.
És azért ejtsünk néhány könnycseppet azokért is, akik a pesti éjszaka vándoraiként, céltalan kóborlásra lettek ítélve.