Olvasási idő: 2 perc
Az első évben még szerény mennyiséget, mintegy 300 hektoliter sört gyártottak, de a termelés évről évre nőtt 2009-ben 750 hektoliter, 2011-ben már 1000 hektoliter sört főztek. Ezzel azonban a kis garázssörfőzde elérte fizikai határait, területét és így a kapacitását sem lehetett tovább bővíteni.
Új helyszínre volt szükség, így 2014 végén átköltöztették a sörfőzdét Obergiesingbe. Ahol a berendezések már évi 12 000 hektoliter sör főzésére voltak alkalmasak. Ez a mennyiség is vevőre talált, ezért a cég újabb és nagyobb telephelyet keresett. Ez a sokkal nagyobb sörfőzde egy észak-müncheni negyedben, Lerchenauban 2020-ban készült el.
Az új sörgyár részeként a cég egy 152 méter mély kutat is fúratott, így nemcsak a sörfőzéshez nyernek tiszta vizet, hanem söreikre ráírhatják azt, hogy „Münchener Bier”, ami 1999-óta védjegyként van bejegyezve.
Aktuális termelésével a Giesinger Brauerei München második legagyobb privát sörfőzdéje lett, a több évszázados múltra visszatekintő Augustiner mögött.
Tekintettel arra, hogy a Giesinger Bräu minden tekintetben megfelel a „müncheni sögyár” kritériumainak most, lehetőséget szeretnének kapni, hogy a Giesinger is csapolhassa sörét az Oktoberfesten, amit a város hat nagy sörfőzdéje – az Augustiner, a Hacker-Pschorr, a Hofbräu, a Löwenbräu, a Paulaner és a Spaten – időtlen idők óta kedélyes kartellként működtet.
Kíváncsian várjuk a fejleményeket!