Olvasási idő: 2 perc

Hogy a Westend tetőterasza ideális helyszín-e ezen lehet vitatkozni, de az vitathatatlan, hogy ahogy azt a régi szlogen még a Takarékszövetkezetről is állítota: útba esik jövet menet. A tavaly már kipróbált helyszín idén mintha tágasabb lenne, kevesebbnek tűnik a pavillonok száma és nagyon jó döntés volt, hogy a placc közepén nem állítottak fel csak egy nagyobb sörsátrat.

A cseh sör és sörfesztivál rajongó közönséget semmi kellemetlen meglepetés nem éri. Nincs belépő, nincs kötelezően megvásárolandó fesztiválpohár és a WC is ingyenesen használható. A sörfesztiválon készpénzzel lehet fizetni és a megállítótáblákon feltüntetett árak a szervízdíjat is magukba foglalják. A kezdetekben nagy vitákat kiváltó műanyagpohár is teljesen elfogadott lett, de az előzetes ígéretek szerint, kaphatunk sört a magunkkal hozott söröspohárba is. (Frissítés: többen jelezték, hogy bár előzetesen nem erről volt szó, nem lehet üvegpoharat sem bevinni!)

Ami viszont szokatlan, hogy belépéskor ellenőrzik csomagjainkat, se ételt, se italt a fesztivál területére bevinni nem lehet. Ez annak az árukapcsolásnak a része, hogy a sörfesztivál társbérletbe költözött egy jókora kivetítővel, amin az oroszországi foci vb mérközései követhetők. Ezzel valószínüleg forgalmat generálnak a cseh sörök számára is. Az első két nap elég levegős volt a placc, de hétvégére minden bizonnyal teljes erővel beindul a sör- és a foci láz.