Olvasási idő: 2 perc

Ilyenkor szomjasan hazaérkezve az ember két-három sört gyorsan elhelyez a fagyasztóban, ahol az ital tíz-tizenöt perc alatt megfelelő hőmérsékletűre hűl. A módszer azonban rejt veszélyt is magában. A sör ugyanis, ha megfeledkezünk róla és nem vesszük ki időben a fagyasztóból, akkor megfagy.

Legveszélyesebb a palackos sör megfagyása, ugyanis gyakran előfordul, hogy a tágulás szétnyomja a palackot, a sör így nemcsak ihatatlanná válik, de a fagyasztót is alapos takarításnak kell alávetni. Ha ez a baleset nem is következik be, akkor sem lehetünk biztosak, hogy az egyszer már megfagyott sör, felengedés után jóízűen elfogyasztható lesz, ugyanis többnyire elvesztheti szénsavasságát, eltűnhet a habja és az íze is vizesebbé válhat.

Arra, hogy a sör a fagyás miatt elvesztette-e a minőségét, csak akkor kapunk választ, ha felengedjük és megkóstoljuk. A felengedés fokozatosan történjen. Célszerű a fagyasztóból a hűtőszekrénybe áttenni, vagy a hűvös kamrába kirakni az italt. A gyors felmelegítés garantált minőségromlást eredményez.

Sajnos azonban sem a csomagolás sértetlensége, sem a lassú kiolvasztás nem garancia, hogy a megfagyott sör megőrzi a minőségét. Ha sikerül is megmenteni a sört sem valószínű, hogy eredeti minőségében élvezhetjük, mert sajnos többnyire meglehetősen pocsék lesz az íze. Bajunk nem lesz tőle, de ahogy mondani szokták, meg lehet inni, de minek? Inkább öntsük a lefolyóba és bontsunk egy legfeljebb 5-6 Celsius fokon tárolt sört magunknak.