Olvasási idő: 3 perc
A sörvárosi rangot még a 13. században szerezte és ennek hagyományait ma is ápolja. Erre elég, ha csak azt mondjuk, hogy a német sörexport negyven százalékát a világhírű brémai sörgyár, a Beck’s bonyolítja. A város leghíresebb söre természetesen Beck’s Pils - amelyik a világ egyik legnagyobb exportmárkája.
Brémában már 1489-ben megalapították az első sörfőző céhet, amely mérföldkövet jelentett a sörfőzés történetében. A Weser folyó nemcsak a sör vízi úton való szállítását tette lehetővé, de a folyópartra települt hangulatos sörözők is hozzátartoznak a város képéhez.
Annak ellenére, hogy a tradicionális sörfőzdék többsége bezárt, vagy a Beck’s tulajdonába került, a brémaiak még mindig elég sok brémai sör között válogathatnak. Néhány specialitásról külön is meg kell emlékeznünk.
A Kräusenbier nevét arról a habról kapta, ami akkor keletkezik, amikor az élesztőt hozzáadják a főzethez. Ezt a szüretlen, élesztővel teli italt a huszadik század végén, már csak egy brémai sörfőzde készítette.
Ugyancsak helyi különlegesség a Seefahrtsbier, azaz a hajóútsör, amit régebben gyengélkedő, vérszegény és gyomorfájdalmakra panaszkodó személyeknek ajánlották. A tél vége felé itták, mielőtt a brémai hajósok útra keltek volna. Manapság ezt a sörspecialitást évente egyszer főzik – állítólag a tengeri betegség ellen is használ.
A kézműves sörfőzdék megjelenésével a brémai kínálatot immár a klasszikus típusok mellett „craft” sörök is bővítik. A Hopfenfängen a tradíciót is ápolja és a modern sörök mellett főz Kräusenbiert is, az Union specialitása a sokféle hordóérlelt sör, míg a Grebhan’s elsősorban a sörei már-már elképesztő sokféleségéről nevezetes.
Ha Brémában járnak semmiképpen ne hagyják ki a Craft Bier Bart, amely negyven csapjával és frenetikus sörválasztékával a legnagyobb kínálatot nyújtja a városban a kézműves sörök kedvelőinek.