Olvasási idő: 2 perc
Könnyű volt a hercegnek, hiszen nem ismerte az élesztőt, nem tudott az aszkorbinsavról, nem hallott a kukoricadaráról. Nyilván nem az ismeretek hiánya okozta azt is, hogy a törvény nem foglalkozik sem a polivinil-polipirrolidonnal történő fehérjestabilizálással, sem az antioxidánsokkal segített habképzéssel. Az uralkodó természetesnek tekintette, hogy a földeket nem permetezik növényvédő szerekkel és műtrágyával, hogy a sörfőzők komlóvirágot és nem komlókivonatot használnak.
Az iparosodó sörfőzés aztán egyre másra alkalmazta a tudomány és a technika legújabb felfedezéseit. Eltávolodva egyúttal – ki kevésbé, ki jobban – a sörtisztasági törvény immár senkire sem kötelező előírásaitól. Mindez csak a legutóbbi időben, a bioeljárások megjelenésével változott meg. Egyre több a biosörfőzde, ahol a klasszikus sörfőzés szabályaihoz térnek vissza: nemcsak szigorúan ellenőrzött bio alapanyagokkal dolgoznak, de a vízkezeléshez sem használnak aktív szénszűrést, ioncserélést, ózonkezelést vagy UV-besugárzást. S a minőség is türelmesen végigvárt, hosszú érési folyamat során teljesedik ki.
Az ilyen klasszikus főzetek, melyekett nem csupán biohíveknek, reformivóknak ajánljuk, hiszen az alkoholtartalmat leszámítva amúgy is a sör az egyik legegészségesebb ital. Bőséges B-vitamin tartalma fiatalon tartja a bőrt és nyugtatja az idegrendszert, a kierjedésből visszamaradt cukor, a dextrin, a fehérjék, az ásványi anyagok, a szerves savak pozitívan hatnak az anyagcserére, és több fontos nyomelem is található az alkotórészek között. Mindezt a legtöbb sörről elmondhatjuk, de a bio óriási előnye, hogy fogyasztásakor nem terheljük semmiféle szermaradvánnyal, méreggel a kiválasztó szerveinket és a szervezetünket.