Olvasási idő: 2 perc

A kalandos életű hajó 1998-ban Berlinben már szolgált étteremhajóként. Az ötvenhárom méter hosszú és nyolc méter széles hajó 2004-től „Classic Queen” néven Hamburgban szórakoztató hajóként, koncertek, rendezvények, ünnepségek helyszíneként működött 2015-ig. Ekkor vásárolta meg Vojtěch Ryvola vállalkozó, aki miután a Děčín-i hajógyárakban teljesen felújíttatta és átalakítatta egy saját sörfőzdejével rendelkező étteremmé.

2016 végén, a „Lod' Pivovar” névre átkeresztelt hajó, véglegesen lehorgonyzott a Moldván, a Prágai Stefani-híd lábánál. A huszonegyedik században egy hajón működő sörgyár igazi ritkaság. A középkorban ugyan léteztek „sörhajók” – ezek azonban az adó megfizetése helyett választották a városok illetőségi területén kívüli vizeket. 

A „Lod' Pivovar”  főfedélzeten két ötszáz literes sörfőzőüst és négy erjesztéső tartály, míg az alsó fedélzet tizenhárom lager tartály található. A sörfőzde kapacitás jelenleg ezerhatszáz hektoliter évente és az elmúlt időszakban mintegy huszonötféle sört főztek.  A sörök természetesen minden szinten megkóstolhatók. A középső fedélzeti étteremben, a felső szinten, a teraszon, vagy az alsó fedélzeten. 

A söröző-sörfőzde egy időben több mint kétszáz vendég fogadására alkalmas. Az állandó kínálatot a tízes „Legie”, a tizenkettes „Republika” és a tizenhármas „Monarchie” jelenti. Legerősebb sörük egy ale, a harmincnégyes, 11,5 százalék alkoholtartalmú „Titanic”. Ez az elnevezés ugyan nem jó ómen a hajósok álmoskönyve szerint, de aggodalomra mégsincs ok, léket legfeljebb az kap, aki sokat iszik belőle.