Olvasási idő: 2 perc
2015-ben született meg a gondolat Martin Imre vendéglős, Katona Csaba történész és jómagam fejében az ötlet, hogy az akkor már ereje teljében levő hazai kézműves sörfőzés kapcsán a kocsmai sörözéseket összekössük egy szórakoztató ismeretterjesztéssel.. Az akkor éppen „Cseh'ó" névre keresztelt Erkel utcai cseh sörözőben mi más is lehetett volna az első előadás tárgya, mint a „Cseh sör és a prágai kocsmák titkai" Hrabal és Hasek nyomában.
Az egyik előadó az a Polgár László volt, aki a legelhivatottab szerző Prága, a cseh sör, a prágai kocsmák világában. Ö – Simkó Györggyel – az első „Prágai kocsmakalauz" (1989) és a „Sörmentén Csehország" (2007) társszerzője és számtalan cseh írás magyarra fordítója. Hrabal népszerűsítéséért végzett munkáját idén jutalmazták a „Zlaty Cassius” díjjal, melyet Kerskóban alapítottak, ahol oly sok időt töltött az író kedvenc macskái, köztük Cassius társaságában.
A „Sörakadémia" mindaddig működött míg a hely bérlője az előadások egyik szereplője Martin Imre volt a bérlője. Különös véletlen, hogy az utolsó előadáson Marosvári „Ogre” László volt aki a magyar kézműves sörök jelenéről és jövőjéről beszélt. Ogreakkor még nem volt bácsi, nem volt kocsmáros, „csak” szakavatott és lelkes sörivó.
Hogy hogy nem, de „Sörakadémia” 2017-től a Hunyadi téri „Ogre bácsi sörözőjébe” költözött, ahol Marosvári barátunk már nem csak issza, de csapolja is a békésszentandrási söröket. Emellett természetesen rendszeres előadója az immár negyedik szemeszterénél tartó „Ogre Bácsi Söregyetemének, Ahogy azt páros heteken szerdáin megszoktuk, ma is lesz este héttől sörakadémia az „Ogre bácsiban", Schlotter Gergő a házi sörfőzésbe bevonuló technológiákról beszél.: