Olvasási idő: 2 perc

Ekkor zárták be város egyetlen sörgyárát, mely 1680-óta működött. A város sörfőzése természetesen ennél is régebbi hagyományokkal dicsekedhet, amit egy 1480-as bérleti szerződés is bizonyít. 1680-ban az olmützi püspök utasítására építetté a ami sörgyár elődjét, melyett 1855-ig az egyház működtetett. Ettől kezdve bérlők vezették az üzemet, egészen az 1946-os államosításig, amikor a Jihomoravské pivovary tagvállalata lett.

1990 után a sörgyárak többsége visszanyerte önállóságát, amit jellemzően privatizáció követett. Néhány sörgyár – így a budejovicei Budvar és a vyškovi is – azonban állami tulajdonban maradt. Vyškovban 2011-ig a Jihomoravské pivovary működtette az egyre gyengébb gazdasági mutatókkal küszködő céget. Így mindenki örömmel fogadta, amikor az állam a „Czech Beverage Industry Company” nevű céggel kötött szerződést.

A kezdet nagyon biztató volt, a beruházásoknak köszönhetően feléledt az üzem és Csehországban az elsők között kezdte meg ale-típusú sörök főzését. A nagyszerű kezdet azonban 2017-ben véget ért. Az üzemeltető ugyanis ekkor szüntette meg a sörfőzést az üzemben és hetvenhét millió korona kártérítésre perli a bérbeadót, arra .hivatkozva, hogy elhallgatták a pasztőröző üzem hibáját, ami miatt a sör és a sörgyár hírneve csorbult és elvesztette ügyfelei nagyrészét.

Hiába szeretné a város most saját kezébe venni a sörgyár sorsát, amíg a per nem zárul le erre nincs lehetősége. Ugyanakkor mindenképp szeretnének végleges megoldást találni, már csak amiatt is, mert a sörgyár a város központjában található.