Olvasási idő: 2 perc

Třeboň 1379-ben alapított sörgyárát 1482-ben szerezték meg a Rosenbergek, akik ebben az időben további tizenkilenc sörfőzdét is magukénak mondhattak. Az ő régensük volt Jakub Krčín, akinek nevéhez olyan hatalmas alkotások is fűződnek, mint dél-cseh tórendszer megtervezése és megépíttetése, de nyilván szerepe lehetett a sörgyár fejlesztésében is, ha már a hálás utókor a Bohemia Regent márkanévvel is adózott emlékének.

A jelenlegi gyárépület helyén, az új tulajdonos a Schwarzenberg család 1706-ban egy új sörgyár építésébe kezdett, amely 1712-re fejeződött be. A sörgyár mai formáját az 1800-as évek második felében nyerte el és akkoriban az ötmillió literes évi termeléssel a legnagyobbak közé tartozott és számtalan országba exportálták a třeboňi sört. Az első világháborút követően a termelés felére csökkent és gyár válságát csak tovább fokozta a müncheni egyezmény, majd a második világháború, míg végül 1945 elején teljesen leállt a gyártás.

Államosítás után a třeboňi sörfőzde előbb a Ceske Budejovice-i gyár alá tartozott, majd társvállalat lett a Délcseh Sörgyárak trösztjében. Ezt a trösztöt 1992-ben privatizálták, de a vállalatcsoportban háttérbe szorult a híres Bohemia Regent márka, még léte is veszélybe került. A megoldást a 2000 évi önálló részvénytársasággá szervezés és az új tulajdonosi kör hozta meg. Azóta ismét egyre emelkedik a sörgyár termelése és a márkanév ismét régi fényében ragyog.