Olvasási idő: 2 perc
Igen ám, de két éve a Molson Coors a prágai Staropramen és az ostravai sörgyár után, nyolcvankilenc százalékos többségi tulajdonosa lett az 1871-ben alapított pardubicei Pernštejn sörgyárnak. A pardubicei sörök ezzel párhuzamosan kikoptak a magyar piacról. A kisebb importőröket – feltehetően, hogy importőrként helyzetbe hozzák a Borsodi Sörgyárat – nem szolgálja ki a gyár, viszont még nem látni nyomát, hogy a borsodiak foglalkoznának a pardubicei sörök forgalmazásával.
A pardubicei sörök, amiknek egyelőre nyomaveszett:
Pernstejn 11 B°: Vilem: Világos láger sör kellemesen kesernyés, kiegyensúlyozott ízzel, melyben elsősorban a híres zateci komló dominál. Hosszabb erjesztési, érlelési idő így megfelelő – 4,7% – alkoholtartalom jellemzi.
Pardubický Porter: Az egyik leghíresebb cseh sört 1891-ben kezdte főzni Alois Šimonek sörfőzőmester, aki az eredeti receptúrát megálmodta és elkészítette. A mai napig is eszerint készül a sör. Gondosan válogatott négyféle malátából készül, és háromszor hosszabb erjesztési idővel érik el ezt a sötét, szinte fekete színt, a sűrű krémes habot és a mennyeien édeskés, malátás ízt. A sört csokoládés és a karamelles tónus jellemzi, amelyben megérint még egy finom cseresznyés utóíz is.
Pernstejn Taxis: A parrdubiceiek címerállata a ló, az 1856-óta rendszeresen megrendezett pardubicei lóverseny okán. A híres akadálypálya legismertebb és legnehezebb pontja egy másfél méter magas és két méter széles sövény mögött rejtőző öt méter széles árok. Ez a Nagy Taxis ugrató, amely eddig huszonhét ló életét követelte, s amelyet Egon Thurn-Taxis (1832–1892) hercegről neveztek el, aki egy ideig tulajdonosa volt a városi sörfőzdének és lett névadója helyi Pernštejn sörgyár a 14°Balling fokos, 6% alkoholtartalmú, alsóerjesztésű, jellegzetesen telt sörének a Taxis-nak.