Olvasási idő: 2 perc
Ugyancsak fokozta a várakozást, hogy idén ünnepelték a GABF fennállásának 40. évfordulóját. Amikor 1982-ben először került megrendezésre a fesztivál, huszonnégy sörfőzde vett azon részt, amelyek negyvenhét sört hoztak mutattak be a denveri kongresszusi központba kilátogató nem egészen ezer látogatónak. Az elképesztő fejlődést mutatja, hogy az idei évfordulón ötszáz sörfőzde kétezer sörét kóstolhatta a mintegy negyvenezer sörkedvelő.
Az amerikai craft sörfőzőket régóta a kisérletező kedv és az kockázatvállalás, a bátor innováció jellemzi. Nem véletlen, hogy a craft hívei vigyázó szemüket a GABF ideje alatt a coloradói városra vetik, hiszen az itt felvonultatott sörök mutatják, hogy a következő évben milyen sörtrendekre számíthatunk.
Annyit bizton állíthatunk, hogy az IPA-k továbbra is uralják az amerikai kézműves sörfőzést. Továbbra is nagyon népszerűek az amerikai komlós IPA-k, és tartják kedveltségüket a ködös, lédús Hazy/Juicy IPA-k is. Az egyik új trend az ale-lager hibrid Cold IPA és gyorsan szaporodnak az Imperial IPA-k is. A legutóbbi GABF-on nagyon menő Brut IPA viszont szemmel láthatólag visszaszorulóban van.
Az eddigiekhez képest szép számban hoztak a sörfőzők a fesztiválra különféle lagereket, a pilsenitől a duplabakokig, a Hellestől a Oktoberfestbierig. Ugyancsak nagyon népszerűek voltak, a magas alkoholtartalmú, hordóban érlelt sörök. Persze nem maradhattak el a sörfőzői kreativitást fitogtató fura sörök sem, mint például a Gose mocsári sóval és spirulinával.
A jellemző azonban, hogy a kreativitás mellett, immár egyre nagyobb figyelem fordul a szakmai finomhangolásra, az egyszerű, de jól megkreált sörök felé.