Olvasási idő: 2 perc
Nem tartjuk valószínűnek, hogy a japán Sapporo Space Barley söre a legfinomabb a világon, de az árpa amelyből készült, megjárta a világűrt. Öt hónapot töltött a nemzetközi űrállomáson mielőtt sört főztek volna belőle. A projektben orosz tudósok is részt vettek és a hajcihőhöz képest a forgalomba hozott kétszázötven hatos csomag harmincezer forintos ára tulajdonképpen nevetséges.
Az ausztrál Crown Ambassador Reserve lager limitált kiadását palackonként huszonötezer forintért dobták piacra. Az egy évig tölgyfahordóban érlelt sörből összesen nyolcezer palack került forgalomba és az eddigi legmagasabb árát, több mint kétszázezer forintot, egy árverésen fizették érte.
A Tutanhamon Ale közel kétmilliós elképesztő áron került forgalomba. A Nefertiti hercegnő sírjába talált ókori egyiptomi sörmaradványok alapján rekonstruálták a sör receptjét és ezer palackot főztek le a sörből, melynek félliteres díszdobozos kiadásához manapság már húszezer forint körüli áron is hozzá lehet jutni.
Aki egy Jacobsen Vintage Carlsberg sörre vágyik már kilencvenezer forintért hozzájuthat a szintén limitált szériában készített, francia és svéd tölgyfahordókban érlelt italhoz, melynek szavatossági ideje 2059-ben jár le vagyis ha ezzel lepjük meg diplomázó gyermekünket, az a hatvanadik születésnapján ezzel ihat emlékünkre.
Antarktis Nail Ale-t az antarktiszi jéghegy megolvasztott vizéből főzték. A harminc palack sör árverésen kelt el és a nyereséget környezetvédelmi alapok számára utalták át. A legmagasabb ár, amit egy palack Antarktis Nail Ale-ért fizettek meghaladta a félmillió forintot. Természetesen a legdrágább sörök listáján ott vannak a világ legerősebb sörei is. Így a Sink A Bismarck! húszezer, a Samuel Adams 2002 negyvenezer és a Schorsbock 57 a hatvanezer forintos árával.