A szlovák sörgyártás története a 19. század végéig összeforrt a magyar, 1918 után a cseh sörfőzés történetével, de csehszlovákia felbomlása után az önállósodás sem ment egyszerűen.
A „meghívjuk egymást egy körre” első ránézésre baráti, ártatlan és gazdaságilag korrekt. Hiszen amit én fizetek most, azt te fizeted legközelebb. Zéró összegű játszma, ugye?
Az Arany Ászok a konfliktuskerülő választás. Nem rossz, nem jó, nem emlékezetes. Akkor ideális, ha olcsóbb, hideg, és a társaság fontosabb, mint az ital
Béla már nem vesz bolti sört. Nem azért, mert nem szeretné, hanem mert nem hajlandó részt venni a logisztikai színjátékban, amit üvegvisszaváltásnak hívnak.
A cseh sörök magyar barátai aggódva szemlélték a krumlovi sörgyártás végéről szóló híradásokat. Jó hír lehet számukra, hogy ismét van a városnak működő sörfőzdéje.
A tizenöt évvel ezelőtti „aranykorhoz” képest a 2026-os valóság jelentősen átalakult, annak ellenére, hogy a rajongás tárgya ugyanaz maradt, a trendek megváltoztak.
A kocsma bukéját a törzsvendégei adják, akik gyakran egymás igazi nevét sem ismerik, de ez természetes is, hiszen együttléteik kizárólag a kocsmára korlátozódnak.
Magyarország sörnemzet marad, de a poharunk tartalma drasztikusan átalakult az elmúlt években, és ez megnyilvánul a különböző korosztályok sörivási szokásaiban is.
A magyar craft elérkezett arra a pontra, amikor már nem lehet mindent a „fiatal színtér” kártyával elintézni, az indulás romantikája elmúlt, a piac kialakult, a fogyasztók tapasztaltabbak lettek.
A város és környéke németek lakta vidék volt, így nincs mit csodálkozni azon, hogy nagy hozzáértéssel főzték a sört évszázadokon át a város és környékének számtalan kisebb-nagyobb sörfőzdéjében.
Manapság a szupermarketek polcairól szinte teljesen eltűntek az üvegpalackok. A kínálat elsősorban dobozos sörökből, rosszabb esetben PET-palackosokból áll.
Csehországban a sörfőzés és a sörfogyasztás rituáléi nem csupán gasztronómiai élményt, hanem a nemzeti identitás és a közösségi élet alapkövét jelentik.
Ázsiában sok helyen az „igazi” újév, nem január elseje, hanem egy olyan időpont, amely szorosabban kapcsolódik a természet ritmusához, a hold járásához vagy a mezőgazdasági ciklusokhoz.
Néhány éve Zdeněk Radilt, a Lobkowicz csoport alapítóját sikeres üzletemberként ünnepelték, ma viszont börtönben várja, hogy jogerős döntés szülessen ügyében.
A másnaposnak lenni nem egyszerűen egy állapot, nem fejfájás, nem szomjúság, és nem is az a furcsa, ólomsúlyú csend, amely reggelente a koponyában visszhangzik, hanem rendszer, aminek szabályai, törvényei vannak.
Az embert csak akkor ismered meg jól, ha készületlenül éred otthon. Ha azonban a csehet akarod megismerni, uccu utána a kocsmába! – állítja Radko Pytlik cseh író.